İNŞAAT

İNŞAAT


Ortaya çıkan ekonomik değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomileri için çoğu zaman bir kaldıraç görevini üstlenen İnşaat Sektörü ayrı bir öneme sahiptir. Özellikle son yıllarda ekonomiye ciddi anlamda enerji vermektedir. Zira günümüzde 'inşaat', yalnızca çevrenin inşa edilmesini değil, bakım, onarım ve işletilmesine katkıda bulunan faaliyetlerin tümünü içerecek şekilde değerlendirilmektedir. İnşaat üretimi artık yalnızca yapının üretimi olarak algılanmamakta; çevreyle dost, sosyal sorumluluk taşıyan, sosyal yaşama, toplumsal yapıya doğrudan etki eden, saydam ve sürdürülebilir üretim anlamına da gelmektedir.

Nüfus ve halkın gelir seviyesi artış göstermeye devam ettiği sürece bu sektörde canlılığını devam ettirecektir. Özellikle siyasi kararlarla desteklenen sektörel gelişme ülkelerin ekonomik yönlerini de belirlemektedir.

Yine beslediği yan sektörler açısından incelendiğinde kendisine bağlı 200'den fazla alt sektörü harekete geçirme özelliğiyle 'lokomotif sektör' ve yüzlerce meslek dalını ilgilendirmesi nedeniyle istihdam ve üretim sürecini de önemli ölçüde etkilemektedir dolayısıyla büyük istihdam kaynağı olması özelliğiyle de 'sünger sektör' olarak adlandırılmaktadır.

Atlas Yatırım Grubu olarak inşaat sektöründe adımızı yaptığımızın en iyisini yaparak ve ilklere imza atarak duyurduk. . Uzun yıllar verilen emek ve çalışma sonucunda hastane, otel, AVM, lüks konut gibi şehrin görüntüsünü değiştiren ve cazibe merkezleri haline gelen projelere imza attık. Toplamda 500.000 m2’den fazla kapalı alan inşa ederek inşaat sektöründeki başarımızı kanıtladık.

Atlas Yatırım Grubu olarak bu sektörde hedefimiz yapılabilecek olanın en iyisini yaparak sektöre imzamızı atmaya devam etmektir.