ATLAS YATIRIM PLANLAMA A.Ş.


Atlas Yatırım Planlama San. ve Tic. A.Ş, nin 34 yıllık ticari hayatının ve başarılarının alt yapısını; temel değerleri ve iş yapış tarzı oluşturmaktadır. Süreç kalitesine verilen önem, yenilikçi, sonuç odaklı ve rekabetçi iş yapış tarzı Atlas Yatırımı diğer firmalardan ayrıştırmaktadır. Bu ayrıştırıcı özellikler ile Atlas Yatırım Türkiye’de hep ilklere imza atan ve fark yaratan yatırım firması olmuştur. Atlas Yatırım temel olarak; basım yayıncılık sektöründe işe başlamış ve inşaat, turizm, sağlık ve enerji gibi önemli sektörlerde devam etmiştir. Yapılan tüm yatırımlar hedefe uygunluk açısından her zaman karlı, sürdürülebilir başarı açısından yol gösteren, örnek yatırımlar olmuştur.

Tamamlanmış ve devam eden projeler/yatırımlar ülkemiz coğrafyasına stratejik olarak dağıtılmıştır ve ülkemizin birçok bölgesinde faaliyet gösterilmesi sonucunda hem ülke ekonomisine hem de bölge ekonomilerine katma değer sağlanmıştır. Atlas Yatırım, Enerji sektöründe; Energaz, Konenerji, Turizm sektöründe; Dedeman Konya Otel, Dedeman Tokat Otel, Sağlık sektöründe; yurt dışında radyoloji, nükleer tıp ve radyoterapi merkezi, yurtiçinde onbeş hastanede radyoloji, nükleer tıp ve radyoterapi hizmetleri, AVM yatırımı sektöründe; Kipa AVM Konya, Forum Elazığ, Forum Kapadokya Nevşehir, Selçuklu AVM Konya ve inşaat sektöründe; Başkent Üniversitesi Hastanesi Konya hizmet binası, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi Hizmet Binası, Konya Yeniyol Konakları gibi önemli projelere imza atmış ve katma değer oluşturmuştur. Ayrıca Siemens gibi iş birliği yaptığı birçok yerli yabancı markaya artı değerler kazandırmıştır.

Ülkemizin Fizik Tedavi Merkezi açığını fark eden kurucularımız ülkemizde ilk defa modern ve müstakil bir Fizik Tedavi Hastanesini inşa ederek yatırımlarına başlamıştır. Tüm cihaz, ekipmanları ve tedavi üniteleri ile işletmeye açılan hastane, daha sonra şimdiki adı Necmettin Erbakan Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi olan hastaneye işletilmek üzere kiraya verilmiştir. Daha sonra ortaklardan birinin hisselerini devralarak bugünkü ortaklık yapısına kavuşan şirketimiz ciddi yatırımlara imza atmaya başlamıştır.

18.07.2014 günü şirket yönetimi kısmi bölünme yolu ile başka bir şirketin bir kısım haklarını devralmıştır. Her iki şirket arasında imzalanan bölünme sözleşmesine göre bir bölünme planı düzenlenmiştir. Plana göre;”6102 sayılı Türk Ticaret Kanunun 159.maddesi ve 5520 sayılı Kurumlar Vergisi kanununun 19.maddesinin b bendindeki hükümler çerçevesinde; bölünen şirketin bilançosunda yer alan ve ekli tabloda belirtilen taşınmazlar mukayyet değerleri üzerinden, kısmi bölünme yolu ile devralınması konusunda anlaşmışlardır.”


Adres: Gayrettepe Mh Yıldız Posta Cad. Dedeman İş Merkezi No:48/1 Beşiktaş/Esentepe İSTANBUL
Tel: +90 212 274 70 12
Fax: +90 212 274 70 13


Adres: Musalla Bağları Mah. Kule Cad. Kule Plaza Kat 11 No:12 Selçuklu KONYA
Tel: +90 332 233 11 61
Fax: +90 332 233 11 64